Podjęcie decyzji o hodowli, to dość poważny i odpowiedzialny krok. To nie same wystawy, gdzie naszym pupilom należy się wiele wyrozumiałości i cierpliwości, bo to one muszę godzić się na nie, robiąc to dla nas, ale również powoływanie nowego życia. Czasem lepiej kupić odchowanego kociaka, nie borykać się z problemami hodowlanymi, a wierzcie mi nie jest ich mało, bo nawet poród kotki nie musi być łatwym przyjściem kociąt na świat. Martwimy się przecież o zdrowie kotki, którą kochamy. Problemy są, ale jest też radość z dawanego szczęścia innym, bo taki kociak, który wyrośnie kiedyś na dużego kocurka lub kotkę, czyż nie jest miłością dla jego nowego domku i jego opiekunów?

Moja hodowla istnieje od 2005 roku, pierwszy raz pojechałam na wystawę w czerwcu do Krakowa z Foxy, tam też zdobyła licencję hodowlaną i za rok , kiedy miała już ukończone dwa lata urodziła kociaki. Był to mój pierwszy miot. Piszę o tym, aby pokazać, iż podejmowane decyzji w hodowli są długotrwałe, należy je przemyśleć i zastanowić się nad nimi, by nie tracić wielu lat pracy.

Hodowla SYBERJON*PL zrzeszona jest w Felis Polonii ( www.felispolonia.eu/PL/strona-glowna) w organizacji jej przynależącej CCF w Przecławiu (www.atclubfeniks.pl) Gościnnie jest zapisana również do WCF - IBSCC w Lublinie (http://ibscc.pl/o-klubie/).

Jesteśmy członkiem NEVACLUB (www.nevaclub.pl) , klubu powstałego głównie w celu uznania i promowania NEM, gdyż ich kolor (kolor point) nie był uznany i koty syberyjskie o tej odmianie barwnej nie mogły w pełni uczestniczyć w wystawach, nie mogły zdobywać certyfikatów, ani być nominowane do BIS, czyli jednym słowem, na wystawach nie doceniano ich piękna. Jestem jedną z osób, które owego czasu postanowiły coś z tym zrobić i założyły ten klub.

SYBERJON*PL jest również członkiem SCC (www.sibcatclub.eu) , klubu miłośników kotów syberyjskich, który bardzo pomagał w uznaniu NEM jako rasy siostrzanej i szczerze mówiąc klubu, bez którego pomocy, nic nie zdziałałybyśmy, ale podkreślę, była to praca i starania wielu osób, nie tylko obu klubów.

Jesteśmy też członkami portalu, www.pik.nets.pl/portal/index.php , który promuje rasę kotów syberyjskich i zrzesza jej miłośników.

Copyright (c) 2007-2012 bacior
Zaloguj się